Haber Ekonomi


Haberler > Yenilenebilir Başlıkları

Smart Akademi yeşil geleceğin peşinde

Güncelleme :25.06.2020

 Smart Energy’nin eğitim platformu Smart Akademi, “Yeşil geleceğin peşindeyiz, gelecek seninle başlar!” diyerek tüm sektör çalışanlarına ve enerji sektörünü tanımak isteyen üniversite öğrencilerine sesleniyor. Güneş enerjisi sektörünün öncü oyuncularından Smart Energy, sektörün gelişimine şimdi de eğitimlerle katkıda bulunacak. İlk aşamada çevrimiçi eğitimlerle faaliyetlerine başlayan Smart Akademi, ‘yeşil geleceğin peşinde’ prensibi ile güneş enerjisi ile ilgili herkesin ilgisini çekecek eğitimler verecek. 

Güneş enerjisi sektöründe Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Smart Energy, ‘Yeşil geleceğin peşinde’ anlayışı ile yoluna devam ediyor. Smart Energy, bu doğrultuda eğitim platformu olan Smart Akademi’yi hayata geçirdi. Güneş enerjisi sektörüne yönelik mesleki ve teknik eğitimlerle her zaman yeşil geleceğin peşinde olduklarını vurgulayan Smart Energy Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Filiz Avşar Aktaş, katılımcıların mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak bir program oluşturduklarını açıkladı. 

Aktaş, “Smart Energy olarak, her platformda faaliyet alanımız olan güneş enerjisinin ülkemizin ve dünyanın geleceği açısından taşıdığı önemi anlatmaya çalışıyoruz. Yeşil geleceğin peşinde hızla ilerleyen bir şirket olarak, bu konuda bilginin ve eğitimin de ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” diyerek, Smart Akademi konusunda şu bilgileri verdi: “Tam da bu nedenle kurduğumuz Smart Akademi’nin online eğitimleriyle güneş enerjisini daha geniş kitlelere anlatmayı ve 2020 yılı sonuna kadar en az bin kişiye ulaşmayı amaçlıyoruz. İçinde bulunduğumuz dönemde çevre dostu, kendi kendine yetebilen yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Güneş enerjisini yaygınlaştırmak, daha geniş kitleler tarafından bilinir ve kullanılır hale getirmek en önemli amaçlarımızdan biri. Sürekli öğrenim ve sürekli gelişim anlayışımız ile bunu yaparken de sektörle ilgili en doğru bilgiyi, yetkin kişiler aracılığıyla, geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz.”

 BİLGİ VE DENEYİM PAYLAŞIMI YAPILACAK

Smart Energy eğitim platformu Smart Akademi’de ilk etapta güneş enerjisi sektörüne yönelik mesleki ve teknik eğitimlerin verilmesini planladıklarını açıklayan Aktaş, “Bunu şirketimiz bünyesindeki gerekli eğitim ve donanıma sahip iç eğitmenlerimizle yapacağız, teknik eğitimlerde şirket bünyesinde sahip olduğumuz teknik ve mesleki bilgi birikimlerinden faydalanacağız” dedi. İlerleyen süreçte ise, hem Smart Energy çalışanlarının hem de diğer katılımcıların mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak farklı eğitimler planladıklarını açıklayan Aktaş, “Böylelikle hem sektörden hem de akademik çevreden eğitmenlerimizi Smart Akademi bünyesine katmayı planlıyoruz” diye konuştu. 

 ÖĞRENCİLER İLE PROFESYONELLER BULUŞACAK

Güneş enerjisi sektörünün hızlı bir ivmeyle büyümeye ve teknolojik olarak gelişmeye devam ettiğini vurgulayan Aktaş, sözlerine şöyle devam etti: “Sektörle birlikte Smart Energy olarak biz de her geçen gün büyüyor ve güçleniyoruz. Güneş enerjisi sektöründeki 10 yılı aşkın birikimimizi, bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilerle ve sektörü daha yakından tanımak isteyen profesyonellerle paylaşmak arzusundayız. Smart Akademi’nin, en önemli değerlerinden birisi olan çalışanlarımızın bu hızlı değişim ve gelişim sürecine adapte olmalarını kolaylaştırırken; sektörde de bu gelişmeler konusunda farkındalığı artırarak, daha bilinçli üreticiler ve tüketiciler oluşmasına katkıda bulunmasını bekliyoruz.” 

 AKADEMİ’DE HERKESE AÇIK EĞİTİMLER OLACAK

Smart Energy olarak en önemli değerlerinden birisinin profesyonel ve yetkin ekipleri olduğuna inandıklarını belirten Aktaş, “Smart Akademi fikri oluştuğu günden itibaren dışa açık bir platform olarak planlandı. Smart Akademi aynı zamanda, eğitimler konusunda farklı kurum ve kuruluşlarla iş birliğine açık bir platform. Yakın zamanda TWRE ile ortak olarak düzenlediğimiz bir dizi çevrimiçi eğitim gerçekleşti. Eğitimlerden Smart Energy çalışanlarının yanı sıra bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler ve sektör çalışanları da yararlanabilecek. Katılımcılarımıza dijital katılım sertifikası verilecek.” dedi.

 TWRE İLE İŞ BİRLİĞİ YAPILDI

Enerji sektörünün ilk ve tek kadın inisiyatifi olan TWRE (Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları – Turkish Women in Renewables and Energy) iş birliğinde ilk eğitimlerini gerçekleştirdiklerini belirten Aktaş, sözlerine şöyle devam etti: “Smart Energy eğitim platformu Smart Akademi olarak TWRE iş birliği ile Kuzey yarımkürenin en uzun günü ve aynı zamanda Dünya Güneş Günü olan 21 Haziran hafta sonunda ücretsiz bir eğitim programı düzenledik. ‘Hammadde, Hücre Üretimi, Panel Üretimi, Verimlilik, Ar-Ge ve Ür-Ge’ başlıklı ilk eğitim Ar-Ge ve İnovasyon Müdürümüz tarafından verildi. ‘On-Grid Sistem Ekipmanları, Teknik Özellikleri, Uygulama Alanları’ başlıklı ikinci eğitimi de İş Geliştirme Yöneticimiz gerçekleştirdi. Ardından Değer ve İş Geliştirme Mühendisimiz tarafından program üzerinde örnek modelleme ile ‘On-Grid GES Projesi Tasarımı’ eğitimi tamamlandı. Derslerin devamında yapılan testli mini sınava katılıp yüzde 70 başarı gösteren katılımcılara ise katılım belgesi verildi.”

 Smart Akademi’nin ders programını takip edebilmek ve eğitimlere katılabilmek için Smart Energy’i sosyal medya hesaplarından takip etmek yeterli olacak.  

Bu haber 3922 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Gumbel Group, Solarvizyon 2020’de Güneş Enerjisinde Gelecek Vizyonunu Aktaracak... 25.11.2020
Elektrikli Araç Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor... 25.11.2020
IEA Başkanı Birol: Küresel petrol talebinde yapısal düşüş yok... 25.11.2020
Aksa Şanlıurfa Doğalgaz kışa hazırlanıyor... 25.11.2020
Yeni yatırımında da “MAN ile devam” diyen Tokgöz Beton, 5 adet TGS 41.400 mikser aldı... 25.11.2020
Bakan Varank: Türkiye, rüzgar türbini ekipman üretiminde Avrupa'da ilk 5'te yer alıyor... 25.11.2020
Türkiye'nin 'güneşi' yeni yatırımlarla daha fazla parlıyor... 25.11.2020
Brent petrolün varili 50 dolara bir adım daha yaklaştı... 25.11.2020
Zorlu Holding, Ev İçi Şiddeti Önleme Politikası’nı Yayınladı... 25.11.2020
TREDER, Şahin Tanker ile büyümeye devam ediyor... 25.11.2020
ABD hampetrol stokları 3.8 milyon varil yükseldi... 25.11.2020
Rüzgarda en az beş yıllık proje stokuna ihtiyaç var! ... 25.11.2020
LPG ithalatı Eylül'de yüzde 1,3 azaldı... 25.11.2020
Doğal gaz ithalatı Eylül ayında yüzde 22,5 arttı... 25.11.2020
MEPSAN, Türkiye Endüstrisinin Çözüm Ortağı Olmaya Devam Ediyor! ... 25.11.2020
İzmir depremi sonrası bölgedeki jeotermal kaynaklardaki ısı artışı araştırıldı... 25.11.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.