Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ekipman Başlıkları

TEKNİK BETON’dan “ küresel salgın günlerinde kesintisiz çalışan akaryakıt ikmal sistemleri için “TURPAK’a teşekkür…

Güncelleme :29.06.2020

Teknik Beton Yetkilisi Soner YAZICI, Salgının ilk günlerinde TURPAK ile yaptığımız değerlendirmelerle yedek taşıt tanıma ekipmanlarının  tedariğini yaparak hazırılıklarımızı tamamladık ve  4. ayına giren pandemi koşullarında herhangi bir problem yaşamadıklarını söyledi.
 

1998 yılından beri faliyet gösteren Teknik Beton  Marmara bölgesinin önde gelen hazır beton firmaları arasında yer alıyor.
Pandemi sürecini  değerlendiren Teknik Beton Yetkilisi Soner YAZICI olası bir Covid19 ikinci dalga  salgını için ne tür önlemler aldıklarını detaylarıyla paylaştı:
•    “Tüm dünyada devletler ve ticari kuruluşların krizlerin yönetimine dair belirli planları ve yol haritaları vardır. Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde işletmeler iki farklı kriz planlaması yapmaktadır.
•    1- Global yada yerel ekonomik kriz durumlarında uygulanacak tedbirler.
•    2 – İçinde devindiğimiz faliyet alanımıza özgü dinamiklerde oluşabilecek krizler. Bunlar genellikle talep daralması, ya da arz fazlalığından kaynaklanan yoğun rekabet ortamında izlenilecek yöntemler.Bugün bu röportajı verebiliyor olmamız geçmişteki krizlerden güçlenerek çıktığımızın göstergesidir.
Fakat Covid19 küresel salgını tüm dünyayı hazırlıkız yakaladı.Çalışanlarımızı pandemiden korumak için tüm önlemleri aldık ve sonuçlarını sahada gözlemledik.Artık 2. dalgaya daha hazırlıklıyız.  Eğer hazır beton sektöründe faliyet yürütüyorsanız çok iyi bir operasyon becerisine ve kriz yönetme reflekslerine sahip olmanız gerekiyor. Bir kaç örnek vererek konuyu özetleyeyim; Beton reçeteleri her işe özel hazırlanır. Mikserde kalacağı süre, havanın sıcaklığı, trafiğin durumu vs. yani zamana karşı yarışıyoruz. Zamanında yerine ulaşamayan beton, mikserin içinde donmaya başlar ve büyük maddi kayıplarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
Bu operasyonlarda en kritik şeylerden biri de araçların yakıt ikmalleri.Olası bir otomasyon ya da mekanik problemde araçlar yakıt alamaz ve yüzlerce metreküp beton zayii olabilir. Salgının ilk günlerinde TURPAK ile yaptığımız değerlendirmelerle yedek taşıt tanıma ekipmanlarının  tedariğini yaparak hazırılıklarımızı tamamladık ve  4. ayına giren pandemi koşullarında herhangi bir problem yaşamadık. Profesyonel iş ortaklarıyla çalışmak maliyetli gibi görünür ama her zaman daha fazla kazandırır.  Bu vesileyle Covid19 salgınının başlangıcından beri akaryakıt ikmal operasyonlarımıza destek olan TURPAK ailesine teşşekür ediyoruz.”dedi.

Bu haber 3947 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Günsan GEP CLUB ile Türkiye’deki tüm elektrikçilere ulaşacak... 06.08.2020
SOCAR AVIATION, Milas-Bodrum Havalimanı’nda yakıt teminini kendi ikmal tesislerinden yapacak... 06.08.2020
Rosatom Rüzgâr Enerjisi Yatırımlarına Devam Ediyor... 06.08.2020
Çin, bu yılki yenilenebilir enerji yatırım bütçesini 31,5 milyar dolara çıkardı... 06.08.2020
7 aylık kimya ihracatı 10 milyar doları aştı... 06.08.2020
PETLAS çiftçilere destek oluyor... 06.08.2020
ASİS Otomasyon, Yapay Zeka Kullanarak Oluşturduğu S.I.R. Raporlarında EPA Onayı Aldı... 06.08.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.