Haber Ekonomi


Haberler > Otomotiv-Lastik Başlıkları

ZF, yeni nesil ADAS kameralarını piyasaya sürüyor

Güncelleme :11.08.2020

Yeni S-Cam 4.8, gelişmiş AEB, şerit takip ve yarı otomatik fonksiyonlar için 100 derecelik genişletilmiş görüş alanı sunuyor. Ürünün Kuzey Amerika pazarına lansmanı gerçekleşti. Mobileye'ın EyeQ4'ü, en gelişmiş nesne tanıma teknolojisiyle ZF'nin boylamsal ve yanal araç kontrol uzmanlığını birleştiriyor
 

Farmington Hills, Mich., ABD / Friedrichshafen, Almanya - Dünyanın önde gelen otomotiv kamera tedarikçisi ZF, ABD'deki yeni Nissan Rogue modelinde bir Intel Şirketi olan Mobileye'ın sunduğu gelişmiş vizyon teknolojisiyle S-Cam4.8'i piyasaya süreceğini duyurdu.

100 derecelik görüş alanı sunan ilk kameralar arasında bulunan S-Cam4.8, ileride Euro NCAP 5 Yıldızlı Güvenlik Derecelendirmeleri ve IIHS Top Safety Pick+ gereksinimlerinin yanı sıra kritik güvenlik sistemleri için giderek daha sıkı test protokolleri gerektiren Araç Güvenlik Yönetmelikleri’ni de karşılamakta önemli bir adım niteliğindedir.

ZF Electronics ve ADAS bölümü başkan vekili ve genel müdürü Christophe Marnat,
“S-Cam 4.8, ZF müşterilerine sınıfının en iyi şerit takip sistemi performansı sunarken yayalar ve bisikletliler için Otonom Acil Durum Freni gibi sistemleri daha da iyileştiriyor.” Marnat sözlerine “Bu teknolojileri tüm binek otomobil endüstrisine yönelik geliştiren ZF, sunduğu teknolojiler içerisinde Otoyol Sürüş Desteği ve Trafik Sıkışıklık Yardımı gibi Sürüş Asistan ve Yarı-Otonom Konfor fonksiyonlarını içerebilecek” diyerek devam etti.

ZF ve uzun süreli iş ortağı Mobileye, zorlu yol koşullarına karşı sürücülerin korunmasına yardımcı olabilecek gelişmiş nesne tanıma teknolojisine yönelik olarak Mobileye'ın EyeQ4 işlemcisine dayanan gelişmiş kamera sistemleri tasarlıyor, geliştiriyor ve sunuyor. ZF, bu teknolojiyi, gelişmiş yarı-otonom sürüş fonksiyonlarını desteklemek amacıyla uzun mesafe algılama yetenekleri ve daha geniş bir görüş alanı ile iyileştirilmiş kısa mesafeli algılama için balıkgözü objektifler ekleyerek sektörde bir ilk olan premium üç objektifli TriCam4 versiyonunu da içeren yenilikçi S-Cam kamera ailesine dahil ediyor.

Mobileye Sensör Algoritmaları Başkan Yardımcısı Tomer Baba,
“Mobileye, nesnelerin otomobilin yoluna çıktığı veya otomobilin döndüğü yerlerdeki çok çeşitli senaryoları ele almak için otonom acil frenleme yetisini artıran daha geniş FOV (görüş alanı) kameralara geçiş yaparken endüstriyi yönlendirmeye devam ediyor” sözlerine “Daha geniş görüş alanı, şerit takip ve şerit merkezleme uygulamalarının keskin virajları daha iyi almasını sağlıyor.” açıklamalarıyla devam etti.

ZF, küresel olarak çok sayıda araç üreticisine ön kamera, orta ve tam menzilli radar ve LiDAR gibi gelişmiş ADAS sensör teknolojileri sunuyor. Bu teknolojiler, sıkı otomotiv ve müşteri gereksinimlerine göre tasarlanıyor ve test ediliyor. Bu şekilde ZF, araç üreticilerinin araç güvenliğini artırmaya ve gelişmiş konfor fonksiyonlarını müşterilerine sunmalarına olanak sağlıyor.

ZF, kompakt sınıf binek araçlara yönelik yakın gelecekte önde gelen küresel otomobil üreticileri için S-Cam4.8 ve TriCam4 gibi gelişmiş kamera teknolojilerini kullanan Seviye 2/2 + sistemlerine odaklanıyor.  Bu yılın ilerleyen dönemlerinde coAssist Level2+ sistemini piyasaya sunacak olan marka, piyasadaki en cazip fiyatlı coAssist Level2+ sistemi olacak. 

Bu haber 2117 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa, Otopratik markalı yedek parça ürün gamını genişletti, yerli ve yeni ürünlerini pazara sundu... 19.09.2020
LPG’li araçların kapalı otoparklara girebilmesi için neler gerekli?... 19.09.2020
OPET, ‘Çalışan Mutluluğu’ Çalışmaları ile Uluslararası Ödülleri Topladı... 18.09.2020
WRC Türkiye Rallisi’nde Bc Vision Motorsport’un Enerjisi Aytemiz’den... 17.09.2020
2019 Yılının En Başarılı TIR Sürücüleri ve Tepe Yöneticileri Ödüllendirildi... 17.09.2020
“BP Enerji Görünümü 2020” Raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi... 17.09.2020
SÜT-D Dünya Temizlik Günü Çağrısı: “Dijital Yaşamımızı Temizleyelim”... 17.09.2020
ZF Dönüşümü Hızlandırıyor, Kaynak Kullanımını Pazarın Yeni Durumuna Göre Ayarlayıp, Geleceğe Yatırım Yapıyor... 17.09.2020
Aygaz Dünyası’na Gümüş Ödül ... 17.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.