Haber Ekonomi


Haberler > Otomotiv-Lastik Başlıkları

Allison otobüs filolarına eGen Flex'i sunuyor

Güncelleme :29.09.2020

eGen Flex, ticari araçların elektrikli tahrik sistemi geleceğinde Allison'ın liderliğini konumlandıran yeni Allison eGen elektrikli ve elektrikli hibrid tahrik çözümleri markası altında sunulan ilk ürün olacak.
 

Orta ve ağır ticari araçlar için dünyanın en büyük tam otomatik şanzıman üreticisi ve elektrikli hibrid ile tam elektrikli tahrik sistemleri dahil olmak üzere ticari araç tahrik çözümleri tedarikçisi olan Allison Transmission, sıfır emisyonlu araçlara (ZEV) yönelik elektrikli hibrid sistemi eGen Flex’i, yeni Allison eGen markası altındaki ilk ürünü olarak sunuyor.


eGen Flex, daha sessiz ve daha sağlıklı bir çevre anlayışıyla yolcu duraklarına yaklaşırken, dururken ve ayrılırken sıfır emisyonlu bölge ve terminal işletmeleri için içten yanmalı motorun kapalı ve aksesuar çalıştırma özelliğine de sahip tam elektrikli tahrik sistemlerinin aktif olduğu otobüs filolarının oluşturulmasına olanak sağlıyor. eGen ürün ailesi, elektrikli aks portföyü de dahil olmak üzere Allison’ın elektrikli hibrid ve tam elektrikli ürün portföyünü kapsıyor.


eGen Flex elektrikli hibrid sistemi, yenilikçi bir tahrik ünitesi, invertör ve şarj edilebilir batarya sistemini içeriyor. Tahrik ünitesi, motor kapalıyken elektrikli motorun çalışmasına imkan sağlayan bir güç kesme kavramasına da sahip. İnvertörde ise kapladığı alanı ve ağırlığını azaltan yenilikçi bir paket geliştirmesi bulunuyor. Su etilen glikol (WEG) soğutmalı olan invertör, bu sayede yağ borularını ortadan kaldırıyor, montaj karmaşıklığını azaltıyor, düşük bakım maliyeti sağlıyor ve çalışma süresini artırıyor. Enerji depolama sistemi, enerji yoğunluğunu önemli ölçüde artıran, daha hızlı şarj sağlayan ve saf elektrikle (motor kapalı) gelişmiş menzil imkanı sunan en yeni Lityum Titanat (LTO) teknolojisi ile sağlanıyor.


eGen Flex'in lansmanıyla Allison, eGen Flex ve eGen Flex Max olmak üzere iki farklı model sunacak. eGen Flex, özellikleri ve kapasitesi açısından Allison H 40/50 EP elektrikli hibrid tahrik sistemine benzemekle birlikte yeni paket geliştirmeleriyle farklılık gösteriyor. eGen Flex Max, görev döngüsüne ve aksesuar yükü gereksinimlerine bağlı olarak 16 km’ye kadar tamamen elektrikli tahrik sunuyor. eGen Flex ve eGen Flex Max, California Hava Kaynakları Komisyonu (CARB) kararlarını kabul eden eyaletlerde CertPlus model konfigürasyonlarıyla satışa sunulacak. eGen Flex ve eGen Flex Max, mevcut H 40/50 EP sınıflandırmalarına benzer şekilde filodaki araçların tork gereksinimlerine göre "40" ve "50" konfigürasyonlarına sahip olacak. Arttırılmış Aksesuar Gücü 2, eGen Flex ile standart ve eGen Flex Max ile opsiyonel olarak sunulacak. Bu özellik, klima ve elektrikli ısıtma gibi araç aksesuar sistemlerinin optimum verimlilikte, temiz ve sessiz elektrik gücüyle çalışmasını sağlayarak emisyonu ve motor üzerindeki yükü azaltıyor ve böylece çevreyi de koruyor. Allison, eGen Flex'in 2021’de planlanan ticari üretimini desteklemek için Otobüs OEM'leri ve transit filolarla çalışıyor.


Allison Transmission Global Pazarlama Genel Müdürü Branden Harbin, konu ile ilgili olarak; “Allison olarak elektrifikasyona yönelik önemli ilginin farkındayız. Öte yandan filoların bu erken aşamada tamamen elektrifikasyona bağımlı operasyonlara çok istekli olmamalarını da anlıyoruz. Müşterilerimizden gelen bu kritik geri bildirimler, Allison'ın şehirler arası ve transit otobüsler için geleneksel yakıtlı ve tam elektrikli çözümler arasında etkili bir köprü çözümü geliştirmesine ilham kaynağı oldu. eGen Flex, şehirler arası otobüs filolarının elektrik kapasitesini ve elektrikli menzil ihtiyaçlarını değerlendirmesini sağlarken, daha uzun rotalar, güzergah esnekliği, güzergahlardaki planlanmamış yoğunluk veya güç şebekesine erişim nedeniyle yeniden şarj edilememe gibi özel durumlarda dizel bir menzil genişleticinin rahatlığına sahip olmalarını sağlayacak” diye belirtti.


Bu tam elektrikle çalışma özelliğinden yararlanmak için ek yatırım altyapısına gerek olmuyor. Branden Harbin; “eGen Flex elektrikli hibrid sistemiyle Allison, güvenli, sürdürülebilir ve verimli tahrik çözümleri temelinin üzerine inşa etmeye devam ediyor. Filolara, geliştirilmiş bir emisyon ve düşük yakıt tüketimi ile karbon ayak izlerini azaltan yenilikçi bir çözüm sağlayan eGen portföyümüzün bir parçası olarak eGen Flex tahrik çözümünü sunmaktan heyecan duyuyoruz" diyor.


Allison, 2003 yılından bu yana dünya çapında 9.000'den fazla elektrikli hibrid tahrik sistemi teslim etti. Bu sistemler, yaklaşık 2,6 milyar mil yol kat etti, 305 milyon galondan fazla yakıt tasarrufu sağladı ve 3 milyon metrik ton karbondioksitin atmosfere girmesini engelledi. Şimdi ise Allison Transmission, eGen Flex ile bir sonraki adımı atmanın heyecanını yaşıyor.

Bu haber 2224 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Dünya LPG Üreticileri e-LPG Haftası’nda Bir Araya Gelecek ... 28.10.2020
TOTAL, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Yeni Reklam Filmiyle Kutluyor: “Cumhuriyet adında, ölümsüz bir çınar ağacı!”... 27.10.2020
Akaryakıtta Altın Ödül Petrol Ofisi’nin ... 27.10.2020
Ekollü Sürücüler Onur Nişanı Aldılar... 26.10.2020
Continental'in dört mevsim lastiği AllSeasonContact 'örnek niteliğinde' lastik seçildi... 26.10.2020
Krone, 4’üncü Kez Üst Üste İlk 1000 İhracatçı Firma Listesinde Yer Aldı... 26.10.2020
Tırsan’dan Medetoğulları Uluslararası Taşımacılık’a 12 Adet Treyler Teslimatı... 26.10.2020
AYEDAŞ Anadolu Yakası’nı Bakım ve Yatırımlarıyla Aydınlattı... 26.10.2020
Kıbrıs 5. Uluslararası Aksa Fotofest Fotoğraf Yarışması Başladı... 26.10.2020
ALPET Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Emel Sayınataç, 8.Mali İşler ve Finans Yöneticileri Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer aldı ... 26.10.2020
Kadoil Ege’de Büyümeye Devam Ediyor ... 26.10.2020
Brisa Akademi’ye TEGEP’ten ödül... 26.10.2020
Sosyal medyada kargo sektörünün “Altın Ödülü” Aras Kargo’nun oldu... 26.10.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.