Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

ASİS'ten Akaryakıt İstasyonlarına RPC Kişi Sayma Sistemi

Güncelleme :01.10.2020

 Asis’in ürettiği RPC (Room Personnel Counter) Kişi Sayma Sistemi ile kapalı bir alanda kaç kişi olduğunu yönetmek ve hatta alan için kişi limiti koymak imkanlı hale gelmiştir.

Dünya olarak yaşanılan pandemi sürecinde kapalı alanlarda bulunan kişi sayısını tespit emek, belirli kişi sayılarının üzerine çıkmamak, hele ki önümüzde yaşanacak olan kış ayları da hesaba katıldığında, yayılımı önlemek açısından çok önemli hale gelmiştir. Asis’in ürettiği RPC (Room Personnel Counter) Kişi Sayma Sistemi ile kapalı bir alanda kaç kişi olduğunu yönetmek ve hatta alan için kişi limiti koymak imkanlı hale gelmiştir. 

RPC-Kişi Sayma Sistemi,  kapalı alanlara giren ve çıkan kişilerin hatasız olarak sayılmasını sağlayan ve yöneten sistemdir. Bu sistem sayesinde herhangi bir kapalı alana giren ve çıkan kişilerin sayılması ve alanda bulunan kesin kişi sayısının bilinmesi mümkündür. Bu sistem piyasada bulunan muadillerine nazaran oldukça ekonomik şekilde tasarlanmış olup tekil çalıştırılacağı zaman yani tek bir alan için kullanıldığında yazılım desteği olmadan çalışabilmektedir. Ancak sistem istenilirse merkezi olarak izleme altyapısını da sunmaktadır.

Sistem ek olarak birden fazla girişi olan kapalı alanlarda, tüm girişlerdeki giren ve çıkan kişileri sayabilme ve konsolide edebilme yeteneğine sahiptir. Çoklu girişi olan alanlarda kümülatif kişi sayısına göre tüm girişlerde eş-zamanlı işlem yapabilir. Eğer alanda otomatik kapı bulunuyorsa, azami kişi sayısına erişildiğinde kapının açılmamasını sağlayabilecek altyapıyı kullanıma sunmaktadır.  Cloud üzerinde çalışan yönetim sistemi ile, birçok noktaya ait giriş çıkış analizleri, eş-zamanlı alarm görüntüleme, geçmiş faaliyetlerin raporlanması ve her kapalı alanın konfigürasyonu yapılabilmektedir. Cloud mimarisi sayesinde, yazılım maliyeti, donanım yatırımı ihtiyacı yoktur.

Akaryakıt istasyonları kapalı alanlarında kullanılabilmesinin yanı sıra (market ve tuvalet giriş-çıkışları), toplantı salonları, yemekhaneler, marketler, soyunma odaları, toplu taşıma araçları gibi giriş çıkışın belli olduğu tüm alanlar için rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Asis Otomasyon Pazarlama Müdürü Artun Tanrıyaşükür, pandemi sürecinde öncelikle sektörümüzde olmak üzere, ofislerimizde, istasyon marketlerinde, dağıtım şirketleri merkezlerinde ve diğer bilumum yerlerde insan trafiğinin denetlenmesinin çok önemli bir hal aldığını görüyoruz. Bu nedenle RPC Kişi Sayma Sistemini geliştirerek gerek akaryakıt sektörüne gerekse diğer sektörlere bu hizmeti sağlamayı uygun gördük. Bildiğiniz gibi bu süreçte piyasaya sunduğumuz ThermoGate® cihazımızla da giriş noktalarında konumlandırılması sonrasında, insanları durdurmadan ve dakikada 100 kişinin ateşini yüksek doğrulukla ölçebilmesini mümkün kılmıştık. 

RPC Kişi Sayma Sistemi bu anlamda Thermogate® cihazımız ile birlikte de çalışabilme kapasitesine sahiptir. Otomatik kapılı girişlerde, Thermogate® Termal Geçiş Sistemi cihazı ile RPC Kişi Sayma Sistemi birlikte kullanıldığında ateşi yüksek kişilere kapı açılmamasını sağlamak da olanaklı hale gelmiştir.  

RPC, yalnızca akaryakıt sektörüne özel değildir, pandemi sürecinde denetlenmek istenen her türlü kapalı alanda kolaylıkla kullanılabilir. Örneğin,  marketlere de pandemi sürecinde birtakım sınırlamalar getirildi. 10 metrekareye bir kişi sınırlaması var. Bu anlamda RPC, marketler için de oldukça kullanışlı ve çözümsel bir ürün niteliğindedir. Kontrol ve denetimi arttırarak market müşterilerinin  daha güvenli alışveriş yapmasına olanak sağlar. 

Biz Asis olarak her zaman hem kendi sektörümüze hem de çağın değişen ihtiyaçlarına uygun ürünler üretmeyi kendimize hedef edindik. Bu anlamda sektörün en büyük Ar-Ge merkezine de sahibiz. Yatırımlarımız bu yönde olunca çıktılarımızın da bu tarz ihtiyaçları karşılayacak şekilde olmasışaşırtıcı olmuyor, diyerek sözlerini tamamladı.

 
Bu haber 3913 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mobil Oil Türk A.Ş. ile WEConnect International’dan Şirket Sahibi Kadınlara Network Desteği!... 02.12.2020
IVECO Otomotiv’de S-WAY teslimatları hız kesmiyor... 01.12.2020
Eurasia Airshow 2020 bu yıl online yapılacak... 01.12.2020
Pirelli’den Lastiklerinizi Soğuk Havalara Hazırlamak İçin Öneriler... 01.12.2020
Araç Değer Kaybı Tazminatı Konusunda TÜSED'den Uyarı!... 01.12.2020
Mercedes-Benz eActros ve Mercedes-Benz GenH2 Kamyon, 2021 Kamyon İnovasyon Ödülü’nü kazandı... 01.12.2020
Enerya: Konyalılar doğal gaz kullanarak yılda 3 bin 95 lira tasarruf edebilir... 01.12.2020
Yenilenebilir enerji teşvikinden yararlanma telaşı yatırımlarda rekor getirdi... 01.12.2020
Hidrojen yakıtlı Toyota Mirai'nin 2. nesli tanıtıldı... 01.12.2020
Total, EV Fluids ürün gamıyla elektrikli araç sıvılarında da öncü... 01.12.2020
MEPSAN MARWIZ Otomasyon Sistemi, OPET Ultramarket’lerde!... 01.12.2020
Enerji ithalatı faturası ekimde yüzde 37,2 azaldı... 01.12.2020
'Otomotiv şehri' Sakarya'da 5,4 milyar liralık yeni yatırım teşvik edilecek... 01.12.2020
Maxima, Akdeniz'den Ege'ye uzanan rotada test edildi... 01.12.2020
Ekonomik reformlar cari açığı azaltacak enerji yatırımları için fırsat oluşturacak... 01.12.2020

 


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.