Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Cumhuriyet’in Yetiştirdiği İş İnsanları Hayallerindeki Türkiye’yi Anlattı TÜRKONFED 17’nci Yılında ATA’nın Huzuruna Çıktı

Güncelleme :29.11.2021

 TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’i ziyaret etti.

Türkiye'nin gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş en büyük bağımsız iş dünyası örgütü TÜRKONFED, 17’nci kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’i ziyaret etti. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’i ziyaret etti. Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulunan heyet sonrasında İstiklal Marşı’nı okudu. 

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, TÜRKONFED’in 17. Yılında Ata’nın huzurunda olmaktan çok gururlu olduğunu belirtti. Çifçi ayrıca “Çok zor şartlar altında kurulan ve kısa bir süre içinde 100. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimizin yetiştirdiği bir iş insanı olarak demokrasi ve Cumhuriyet ilkelerinin ne kadar değerli olduğunu her geçen gün daha çok hissediyorum.” dedi. 

Ziyaret sırasında heyet ayrıca TÜRKONFED’in Yeni Dönem, Yeni Ufuklar vizyon belgesinde yer alan ‘Hayalimizdeki Türkiye’ başlıklı on maddeye de yer verdi. Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün açtığı yolda; - Demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletini güçlendirmiş, - Güçler ayrılığını, denge ve denetleme mekanizmalarını yerli yerine oturtmuş, - Yargının tam bağımsızlığını ve hukukun üstünlüğünü tesis etmiş, - Ortak yaşama iradesini ve toplumsal esenlik ile güçlü bir toplumsal dönüşümü başarmış, - Toplumsal ve siyasal uzlaşmalar ile yeni dönemin yeni ve sivil anayasasını yapmış, - Avrupa Birliği’ne tam üye olmuş, - Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı politikalar geliştirmiş, - Toplumun refah ve huzuru ile onurlu yaşam hakkını güvence altına almış; - Adaletsizlik ve yoksullukla mücadelede başarılı olmuş, bir Türkiye Hayali ile çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam ediyoruz görüşü paylaşıldı.

Bu haber 809 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Avrupa'da doğal gaz fiyatları Rusya-Ukrayna gerilimiyle yeniden yükseldi... 24.01.2022
Auto King Oto Ekspertiz ile elektrikli araçlar için pil ölçümü başlıyor... 24.01.2022
Petrol Ofisi, akaryakıt sektöründe bir kez daha ‘Yılın İtibarlısı’ seçildi... 24.01.2022
IVECO PETRONAS Team De Rooy ekibi, 2022 Dakar Rallisi’nde 3 kamyonu ile ilk 10’da yer aldı... 24.01.2022
Doğa Karbondioksit Artışını Yavaşlatmaya Çalışıyor !... 24.01.2022
Bakanlar Varank ve Dönmez, sanayide enerji kısıntılarına ilişkin sektör temsilcileriyle bir araya geldi... 24.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.