Haber Ekonomi


Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Stellantis Türkiye Parça ve Servisler’den Doğru Motor Yağı Kullanımı Konusunda Tavsiyeler!

Güncelleme :11.03.2022

 Kaliteli hizmet ve avantajlı fiyat politikasını tüm yetkili servis noktalarında sunarak rakiplerinden ayrılan Stellantis Türkiye Parça ve Servisler, doğru motor yağı seçimi konusunda tüketicilere tavsiyelerde bulundu. Motor yağı seçiminde aracın motoruna uygun doğru viskozitede yağ seçimi yapmanın en kritik noktaların başında geldiğini belirten yetkililer, motoru aşınmadan korumak ve daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için motor yağı ve filtresinin değişiminin 15.000 ila 20.000 km aralığında ya da yılda 1 kez olması gerektiğine dikkat çekiyor. Stellantis Türkiye Parça ve Servisler’in konusunda uzman yetkilileri, bir diğer önemli noktanın ise araç üreticilerinin o otomobil için önerdiği performansa ve onaya sahip yağların kullanılması olduğunun altını çiziyor. Bu kapsamda Stellantis Türkiye markalarından Peugeot, Citroën ve Opel yetkili servislerinde tüm 5 yaş ve üzeri tüm araç modellerine avantajlı motor yağı değişim kampanyası sunuluyor.

Alanında uzman ekibiyle kaliteli hizmet sunan Stellantis Türkiye Parça ve Servisler, doğru motor yağı seçimi konusunda tüketicilere tavsiyelerde bulunurken, aracın motoruna uygun doğru viskozitede yağ seçimi yapmanın en kritik noktaların başında geldiğini belirtiyor. Motoru aşınmadan korumak ve daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için araç motor yağı ve filtresinin değişiminin 15.000-20.000 km aralığında ya da yılda 1 kez olması gerektiği önerisinde bulunan yetkililer, bir diğer önemli noktanın ise araç üreticilerinin o otomobil için önerdiği performansa ve onaya sahip yağların kullanılması olduğunun altını çiziyor. 

Stellantis markalarının da motor gamında bulunan daha küçük ve daha verimli olan günümüz motorlarının, atmosferik bir motora göre daha yüksek basınçla çalıştığını belirten yetkililer, bu durumun da ciddi miktarda sürtünmeye yol açtığını, bu sebeple periyodik olarak motor yağı değişiminin kritik bir öneme sahip olduğunu vurguluyorlar.

Yetkili servis güvencesiyle motor yağı değişim kampanyası

Yetkili servis noktalarında sunduğu en iyi hizmet ve avantajlı fiyat politikasıyla rakiplerinden ayrılan Stellantis Türkiye Parça ve Servisler, bir ilk olarak motor yağı kampanyasını 5 yaş üzeri tüm Peugeot, Citroën ve Opel kullanıcılarına sunmaya başladı.  Aracının modeline uygun, doğru performans ve onaylara sahip motor yağı değişimini yetkili servis güvencesi ile uygun fiyata yaptırmak isteyenlere aracın modeline uyumlu motor yağı, yağ filtresi, karter tapası pulundan oluşan yağ değişim paketi cazip fiyatlarla sunuluyor. 

Bu haber 2569 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Elektrik santrallerine 285 milyon liralık kapasite mekanizması desteği... 04.07.2022
Avrupa'nın doğal gaz depolarındaki doluluk oranı yüzde 60'a çıktı... 04.07.2022
ODD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt, otomotiv pazarını değerlendirdi... 04.07.2022
Enerjisa Europe, Orta ve Güneydoğu Avrupa’nın En Önemli Enerji Ticareti Etkinliği ETCSEE 2022 ile Avrupa Sahnesi’ne Çıktı!... 04.07.2022
Schneider Electric, Türkiye İnşaat ve Sanayi Sektörünün Dijital Dönüşümüne BIM4Turkey İle Güç Katacak!... 04.07.2022
Aras Kargo, SocialBrands Veri Analitiğinde bir kez daha sektörünün en iyisi seçildi... 04.07.2022
Aydem Yenilenebilir Enerji, AKUT İş Birliğinde Yangınla Mücadele Eğitimleri Verdi ... 04.07.2022
MAN Individual Lion S, Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazandı... 04.07.2022
Dünya Kimya Devi Dow’dan Alışan Lojistik’e Ödül... 04.07.2022
IVECO’dan Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na Gezici Eğitim Aracı... 04.07.2022
Aşırı sıcaklarda OSRAM TYREinflate ile lastikler kontrol altında... 04.07.2022
Mercedes-Benz Kamyon Finansman A.Ş. CEO’su Gökmen Onbulak, FKB Finansman Şirketleri Sektör Başkanı seçildi... 04.07.2022
Elektrikli araçlar için şarj istasyonlarına 1 milyar liralık yatırım yapılacak... 04.07.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.