Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

OKT Trailer Üretimde Kadın İstihdamını Başlatıyor!

Güncelleme :10.04.2018

‘Kadının emeği, memleketin geleceği’ Sloganı ile 7. Aydın İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarında üretimde kadın istihdamı duyurusuna çıkan OKT Trailer, kadın iş gücünün artırılmasını destekliyor.
 

Kadınların çalışma hayatının her alanında olmaları gerektiği anlayışıyla kadın istihdamına öncelik veren OKT, kadınların girişimciliğinin ve iş alanlarının artırılmasını desteklemek üzere başlattığı kampanya kapsamında Aydın Kent Meydanında yer aldığı stantta araç üstü ve ekipmanlarının üretiminde çalışacak bayanların yoğun başvuruları ile karşılaştı.

 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hakan Maraş; “Üretim faaliyetlerimize ve ihracata devam ederken ülkemizin ekonomisine katma değer sağlamaktan her zaman gurur duyuyoruz. Şimdi daha büyük hedefler için zamanın geldiğine inanıyor ve yeni bir atılıma hazırlanıyoruz. Başlattığımız "Üretimde Kadın İstihdamı" projesiyle kadınlarımıza daha fazla iş imkanı sunarak hem ekonomik büyümeye hem de sosyal kalkınmaya katkı sağlayacağız. İnanıyoruz ki, memleketimizi kadın, erkek ayırt etmeden hep birlikte çalışarak kalkındıracağız. Bu bağlamda 7. Aydın İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarında başvuru yapan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyor ve başvurularımızın halen devam ettiğini belirterek kadınlarımızın kuruluşumuza başvurularını bekliyoruz.”diye konuştu.


OKT Trailer üretim alanında çalışmak isteyen personel adaylarının başvurularını toplamasının ardından 760 saatlik meslek yetiştirme kursuna alıyor. Bu kurstan alınan mesleki eğitim sertifikası meslek lisesine eş değer bir belge olarak ön plana çıkıyor. Alınan kurs boyunca kursiyerler; genel sağlık sigortası, servis, yemek, günlük 45TL cep harçlığı ve hafta içi 08.00-16.00 hafta sonu yarım gün çalışma saatleri koşulları ile başlıyor. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerler yüzde yüz iş garantisi ile kurs bitiminin akabinde OKT bünyesinde üretim departmanında işe başlıyor.


EN ÇOK MESLEK EDİNDİRME KURSU AÇAN FİRMA


OKT, 2010 yılından bu yana en çok meslek edindirme kursu açan firma olarak bu yılda ödüle layık görüldü. 7. si düzenlenen ‘Aydın İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nın açılış töreninde OKT Trailer adına Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, birincilik ödülünü bu yıl İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak tarafından teslim aldı.
 

 

Bu haber 475 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Asis Otomasyon, 23 Nisan’nı Sivas Gürün Göbekören İlkokulu’nda kutladı... 25.04.2018
Kadooğlu Holding’in Yönetimine Çocuklar Geçti... 25.04.2018
Mercedes-Benz Türk, Aksaray üretimi Arocs araçlarıyla Beton İzmir 2018 Fuarı’nda... 25.04.2018
EPDK Başkanı Yılmaz, 'Akıllanmayan enerji şirketleri ya akıllanır ya sektörden ayıklanır'... 25.04.2018
TAYSAD Başkanı Alper Kanca: “Tedarik sanayi olmadan ana sanayide büyüme düşünülemez”... 24.04.2018
Tora, 2018 BP Bakım Demosunu Gerçekleştiriyor... 24.04.2018
Alişan Logistics, kendi işine odaklanmak için Tırsan Filotır’ dedi... 24.04.2018
"Elektrikte Avrupa´ya kıyasla 10 kat hızlı büyüyoruz"... 24.04.2018
Dr. Fatih Birol, "Yatırımların doğru yönlendirilmesi için desteğe hazırız" ... 24.04.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.