Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Petrol Ofisi ISTRADE 2018’de

Güncelleme :10.04.2018

Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar sektörünün lideri Petrol Ofisi, enerji ticareti ve tedariği alanında Türkiye’nin yegâne platformu ISTRADE 2018’de hem desteği hem de katılımıyla yerini aldı. Enerji alanındaki en önemli konulardan birinin de tedarik başlığını taşıdığına dikkat çeken Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Petrol Ofisi, kurulduğu ilk günden bu yana tedarik ile ilgili çok önemli görevleri yerine getirmiş, bu konunun ciddiyetini ve değerini en iyi bilen markalardan biridir. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin artan enerji ihtiyacı da göz önüne alındığında, bu alanda düzenlenen bu zirve daha da önemli bir platform niteliği taşıyor” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, EPDK’nın destekleriyle gerçekleştirilen Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi’nin 3’üncüsü – ISTRADE 2018, bu yıl 9–10 Nisan tarihleri arasında Raffles İstanbul Zorlu Center’da düzenlendi. Türkiye’nin enerji ticareti ve tedariği alanındaki tek platformu olan 2018’de, yine sektörün konularında uzman ve birbirinden önemli üst düzey isimleri; enerji ticaretindeki sorunları, son gelişmeleri masaya yatırdı.


Daha önceki zirvelerde de olduğu gibi gerek yurtiçinden, gerekse yurt dışından katılımcıların ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği ISTRADE 2018, TOBB, PETDER, ELDER, ETD, PETFORM, EÜD, GAZBİR ve GAZİD gibi Türkiye’nin enerji alanında önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları tarafından da desteklendi. Petrol Ofisi de, dünyanın en büyük enerji ticareti şirketlerinden Vitol ile birlikte enerjinin bu önemli platformunun hem destekleyicileri, hem de standı ile katılımcıları arasında yer aldı.

“Gelişen büyüyen Türkiye’nin en önemli ihtiyacı enerji


Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin artan enerji ihtiyacı karşısında, bu alandaki ticaret ve tedarik faktörlerinin de çok daha büyük önem arz ettiğine vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Petrol Ofisi, petrol ürünlerinin tedariği konusundaki sıkıntının dünyada ve dolayısıyla Türkiye’de hat safhaya çıktığı 2. Dünya Savaşı döneminde, bu ihtiyacı karşılamak ve ülkenin dört bir yanına ulaştırmak üzere kurulmuş bir şirkettir. O günden bu yana bu önemli misyonu başarıyla yerine getirmek üzere kurulan depolama tesislerimizden terminallerimize kadar devasa alt yapı yatırımlarımızla bugün, Türkiye’nin bu alandaki varlığının çok büyük bir bölümünü karşılıyoruz. Bu nedenle enerji ticareti ve tedariğinin Türkiye için taşıdığı değeri, önemini ve ciddiyetini hiç şüphesiz en iyi bilen şirketlerden biriyiz. Büyüyen ve gelişen Türkiye’nin artan enerji ihtiyaçları da göz önüne alındığında bu konu çok daha büyük bir önem arz etmektedir. Dolayısıyla ISTRADE 2018 de, bu alanın tüm temsilcilerini bir araya getiren yegâne platform olarak çok önemli bir görevi yerine getirmektedir” şeklinde konuştu.


8 panelde 30’un üzerinde konuşmacı enerjiyi masaya yatırdı


3. Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi’nde alanlarındaki önemli üst düzey isimlerden oluşan 30’un üzerinde konuşmacı 8 farklı panel ile enerji ile ilgili gelecek öngörülerini, beklentilerini ve günümüz piyasa değerlendirmelerini paylaştılar. ISTRADE 2018’de şu başlıklar ele alındı: “Enerji Ticaretinde Dijital Dönüşüm”, “Perakende Elektrik Piyasaları ve Dağıtım”, “Elektrik Piyasalarında Ticaret ve Tedarik”, “Akaryakıt Ticareti ve Depolama”, “Türkiye’de Doğal Gaz Ticareti”, “Balkanlar’da Bölgesel Gaz Ticareti”, “Petrol Piyasalarında Ticaret ve Dijitalleşme”, “ETD İstanbul Traders Meeting”.
 

 

Bu haber 2769 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Zorlu Enerji İTܒlü gençlerin yanında ... 29.07.2021
Bakan Dönmez: Sakarya Gaz Sahasında 11 bin kilometrekarelik üç boyutlu sismik aramayı tamamladık... 29.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karadeniz gazının devreye girmesiyle dışa bağımlılığımızı önemli oranda azaltacağız... 29.07.2021
Limit Aşım Günü; Başka Bir Dünya Varmışçasına Tüketiyoruz ... 29.07.2021
Denizyolundaki Navlun Artışı Karayoluna Talebi Arttırdı... 28.07.2021
Mercedes-Benz’in gelecek planları yalnızca elektrikli araçlar üzerine şekillenecek... 28.07.2021
PETRONAS Madeni Yağlar, EMEA Bölgesi’nde sıfır karbon emisyonu hedefini desteklemek amacıyla Treedom ile ortak projesini duyurdu... 28.07.2021
IVECO, Brescia fabrikasında üretilen 600 bininci Eurocargo’yu kutluyor... 28.07.2021
Trafiğe 6 ayda 607 bin 289 aracın kaydı yapıldı... 28.07.2021
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor... 28.07.2021
Fırat bölgesinde elektrik tüketimi artarken, Çoruh bölgesinde düştü... 28.07.2021
Türkiye'de rüzgar ve güneş elektriği yükselişini sürdürdü, hidroelektrik 7 yılın en düşüğüne geriledi... 28.07.2021
Bilginay, Akaryakıt Taşımada Güvenlik İçin Tırsan Dedi... 28.07.2021
Akaryakıt satışında bayram rekoru... 28.07.2021
Mars Hava Deniz Kargo, Bozulabilir Kargo Taşımacılığında da İddialı... 28.07.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.