Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Allison Transmission, savunma filoları için yenilikçi ve uyarlanabilir tahrik çözümleri geliştiriyor

Güncelleme :06.06.2018

Eurosatory 2018 Fuarı’nda katılımcılar, Allison’ın paletli ve tekerlekli askeri araçlara yönelik özel olarak geliştirdiği mevcut ve yeni tam otomatik şanzımanları ile ilgili bilgi alacak.

65 yılı aşkın bir süredir askeri birlikler ve yükler, Allison tam otomatik şanzıman donanımlı paletli ve tekerlekli savunma araçlarıyla güvenle taşınıyor. Üstün performans ve güvenilirliği ile tanınan Allison tam otomatik şanzımanlar, dünya çapındaki askeri filoların zorlu taleplerini karşılamak üzere sunduğu çözümleri geliştirmeye devam ediyor.

Allison ekibi, paletli ve tekerlekli askeri araçlara özel mevcut ve yapım aşamasındaki tam otomatik şanzımanları ile ilgili bilgi vermek üzere 11-15 Haziran tarihleri arasında Paris’te düzenlenecek uluslararası savunma ve güvenlik fuarı Eurosatory 2018’de bulunacaklar.

Allison Transmission Savunma Programları Başkan Yardımcısı Dana Pittard, konu ile ilgili açıklamasında; “Günümüz savunma kuvvetleri, geleneksel askeri görevlerin yanı sıra birçok yeni görevle karşı karşıya. Sürekli olarak gelişmeye devam eden bu sorumluluklar, araçlarda güvenli ve harekete hazır olduğunu kanıtlamış şanzımanların kullanımını gerektiriyor,” diye belirtti.  

Allison tam otomatik şanzımanlar, genel olarak daha yüksek tork ve brüt araç ağırlığı kapasitesi sağlıyor. Gelişmiş elektronik kontrollerle birlikte bu özellikler, yüksek beygir gücüne sahip motorların performansını optimize ederek tüm arazi şartlarında araç performansı ve kontrolünü çok daha iyi hale getiriyor. Ek performans iyileştirmeleri arasında, gelişmiş yakıt ekonomisi, araca monte ekipmanlara güç sağlayan yerleşik güç çıkış ünitesi (PTO), görevlerin hassas bir şekilde yürütülmesi için paletli araçlarda bulunan üstün frenleme ve direksiyon özellikleri bulunuyor.

Allison, en zorlu koşullarda en iyi şekilde çalışan şanzımanlar tasarlamak, geliştirmek, üretmek ve bunları desteklemek için dünyanın her yerinde orijinal parça üreticileri (OEM) ile birlikte çalışıyor. Allison, talep üzerine özellikle yeni tekerlekli veya paletli araçlar geliştiren filolar için uygulamalarına özel olarak şanzımanlar üretiyor.

Yeni çözümlerin yanı sıra Allison mühendisleri, mevcut modelleri güçlendirmek üzere de çalışmalarına devam ediyor.  Buna verilebilecek en yeni örnek; British Warrior, British Terrier ve Swedish CV90 araçlarında bulunan X300™ şanzıman modelinin bir versiyonu olan 3040 MX tam otomatik şanzıman donanımlı Bradley Fighting aracı ile devam eden testler oluyor.

Ek olarak pazardaki talebi öngörmek ve karşılamak amacıyla Allison, şu anda 23 ila 36 metrik ton arasında değişen orta paletli araçlar ile 50 ila 63 metrik ton arasında değişen ağır paletli araçlar için çapraz hareketli sistemler geliştiriyor.

Allison tam otomatik şanzımanlar, sarsıntı ve yükselişleri absorbe ederek askeri mürettebattan motor, tekerlek veya paletlere kadar her faktörün aşınma ve yıpranmasını azaltan bir tork konvertörü kullanıyor. Kesintisiz Güç Teknolojisi™ ile araç kalkışı ve vites değiştirme sırasındaki sarsıntısız ivmelenme sayesinde tüm aktarma organları korunuyor. Buna ek olarak Allison tam otomatik şanzımanlar, araç kalkışında tork konvertörü kullandığından aşınmaya sebebiyet veren bir mekanik debriyaj da bulunmuyor.

Pittard konuyla ilgili olarak; “Komuta açısından, güvenilirlik oldukça önemlidir. Daha fazla çalışma süresi, mürettebatın eğitime harcayacak daha fazla zamanı olacağı anlamına gelir ve böylece göreve hazırlık oranları artar. Ayrıca araçlar göreve çağrıldığında komutanlar, Allison tam otomatik şanzımanların görevlerin tamamlanmasına yardımcı olduğundan eminler,” şeklinde açıklama yaptı.
 

 

Bu haber 1099 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Ahmet Eke: Hedefimiz 2021’de Capital 500 araştırmasında ilk 15’in içinde olmak... 20.08.2018
Total, İran'dan resmen çekildi... 20.08.2018
"Türkiye'de yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz"... 18.08.2018
Anadolu Isuzu’nun kadın pilotları 8’incisi düzenlenen Transanatolia yarışını tamamladı... 18.08.2018
Petronas’tan Modern Otomobillere Özel Teknoloji! ... 16.08.2018
Alpet, 400’ü aşkın istasyonu ile bayram tatilinde ziyaretçilerini bekliyor... 16.08.2018
EPDK’dan bir akaryakıt firmasına 83 bin 839 lira ceza... 16.08.2018
TOTAL yeni imaj kampanyasında “Bu Ülke Özel, Türkiye’nin Enerjisi Güzel” diyor ... 16.08.2018
Turpak, başarılı bölge bayilerine şükranlarını sundu... 16.08.2018
Akaryakıt fiyatlarında ÖTV düzenlemesi... 16.08.2018
Mercedes-Benz Türk’ten Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne 10 adet Körüklü CNG Mercedes-Benz Conecto ... 16.08.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.