Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Cumhuriyet’in Yetiştirdiği İş İnsanları Hayallerindeki Türkiye’yi Anlattı TÜRKONFED 17’nci Yılında ATA’nın Huzuruna Çıktı

Güncelleme :29.11.2021

 TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’i ziyaret etti.

Türkiye'nin gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş en büyük bağımsız iş dünyası örgütü TÜRKONFED, 17’nci kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’i ziyaret etti. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’i ziyaret etti. Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulunan heyet sonrasında İstiklal Marşı’nı okudu. 

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, TÜRKONFED’in 17. Yılında Ata’nın huzurunda olmaktan çok gururlu olduğunu belirtti. Çifçi ayrıca “Çok zor şartlar altında kurulan ve kısa bir süre içinde 100. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimizin yetiştirdiği bir iş insanı olarak demokrasi ve Cumhuriyet ilkelerinin ne kadar değerli olduğunu her geçen gün daha çok hissediyorum.” dedi. 

Ziyaret sırasında heyet ayrıca TÜRKONFED’in Yeni Dönem, Yeni Ufuklar vizyon belgesinde yer alan ‘Hayalimizdeki Türkiye’ başlıklı on maddeye de yer verdi. Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün açtığı yolda; - Demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletini güçlendirmiş, - Güçler ayrılığını, denge ve denetleme mekanizmalarını yerli yerine oturtmuş, - Yargının tam bağımsızlığını ve hukukun üstünlüğünü tesis etmiş, - Ortak yaşama iradesini ve toplumsal esenlik ile güçlü bir toplumsal dönüşümü başarmış, - Toplumsal ve siyasal uzlaşmalar ile yeni dönemin yeni ve sivil anayasasını yapmış, - Avrupa Birliği’ne tam üye olmuş, - Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı politikalar geliştirmiş, - Toplumun refah ve huzuru ile onurlu yaşam hakkını güvence altına almış; - Adaletsizlik ve yoksullukla mücadelede başarılı olmuş, bir Türkiye Hayali ile çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam ediyoruz görüşü paylaşıldı.

Bu haber 808 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Doğa Karbondioksit Artışını Yavaşlatmaya Çalışıyor !... 24.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.